טיפול בילדים ונוער

אבן היסוד של הרפואה הסינית היא שבני אדם הם יצורים חיים חדורי כוח החיים האנרגטי, המכונה צ'י.  מחלה מתרחשת כאשר אין מספיק צ'י, או כאשר יש חסימה, שמובילה ליותר מדי צ'י במקום אחד ולא מספיק במקום אחר. אנרגיה זו פועלת לאורך תעלות (מרדיאנים), והיא יכולה להיות מושפעת מנקודות לאורך תעלות אלה.
לילדים יש שפע של צ'י, ואילו בגיל מבוגר יש פחות ופחות ממנו, אך גם אצל ילדים יש זמנים שבהם הם זקוקים לתמיכה כלשהי כדי לסייע להם להתמודד עם שינויים או שלב בהתפתחות. זה יכול להיות כאשר הם עוברים שלבים שונים בשנים הראשונות של הגדילה או כאשר הם הולכים לגן או בית ספר חדש. למעשה כל פעם שילד מתרגל לסביבה חדשה יש לו צורך בהמון אנרגיה שתאפשר לו להתאקלם ולקבל את השינוי.
פעמים אחרות, במהלך המעבר אל גיל ההתבגרות, יש שינויים גדולים שעל מנת להתמודד איתם הילד זקוק לתמיכה. לעיתים שינויים אלה מעוררים חוסר איזון פיזי ורגשי שטיפולים כמו דיקור סיני, טווינא (פיזיותרפיה סינית), נטורופתיה וצמחי מרפא יכולים למנוע ולסייע לטווח הארוך.
טיפולי תמיכה מתאימים גם לתינוקות ולילדים שרמת האנרגיה שלהם נמוכה כתוצאה מתורשה או טראומה במהלך ההיריון או הלידה, ולהם נטייה לחולי עוד בשלבים הראשונים של חייהם. טיפול בילדים ובנוער לרוב שונה במהותו מטיפול במבוגרים.
בזמן הטיפול יש מספר גורמים שנלקחים בחשבון:

  • הרגלים תזונתיים של הילד/נער, העשויים לגרום לבעיות מטבוליות.
  • התייחסות לשלבי הגדילה של הילדים ועל פי זה התאמה לדרישות התזונתיות
  • אבחון מקיף על פי מספר מרכיבים מהרפואה הסינית, הרפואה הנטורופתית וההומיאופתיה המסייעים בהבנת המצב הבריאותי ומצבם של האיברים הפנימיים.
  • הצלחת הטיפול תלויה ברצון הילד/נער והוריו כאחד לבצע את השינוי הנדרש בהרגלי התזונה בכדי ליצור שיפור במצב הבריאותי.

בגישה הנטורופתית ההנחה היא שרוב המחלות ובעיות הבריאות (למעט פגיעה גופנית, נפשית או מחלה גנטית) נגרמות מתהליכים מטבוליים לא תקינים. רמת הסיכון להדבקות במחלות תלויה בחוסנו הבריאותי של המטופל. רוב הבעיות המטבוליות אצל ילדים נגרמות בד"כ מהרגלי תזונה לקויים ולא מפתולוגיות כרוניות. שינוי תזונתי מכוון ומותאם אישית, יכול להוביל לשיפור משמעותי ומהיר במצב הבריאותי. לכן כאשר ילד/נער סובל מבעיה מטבולית כלשהיא, הדבר  מרמז ברוב המקרים שצריך לשנות את אורח החיים וההתנהגות התזונתית של הילד ובכך גם של המשפחה.

כיצד מתבצע טיפול במרפאתו של ד"ר גוניק בילדים/נוער?

  • האבחון מתבצע על סמך תשאול מובנה ומעמיק, אבחון מקיף על פי הרפואה הסינית: אבחנת לשון, אבחנת בטן ודופק.
  • תשאול מקיף על פי הרפואה הנטורופתית וההומיאופתיה.
  • מעבר על בדיקות דם עדכניות.
  • אנליזת דם חי (Live Blood Analysis) - הנעשית במקום (לילדים מעל גיל 12).

בתום המפגש הראשון מקבל המטופל אבחנה מקיפה והערכה כללית על המשך הטיפול ומרכיביו ומורכבת לו תכנית תזונה אישית, המלצות לאורח חיים בריא יותר, במידת הצורך הרכבת פורמולות צמחים, הומיאופתיה ו/או תוספי תזונה כולל מינון ואופי נטילתם.

במסגרת הייעוץ ניתנות גם המלצות על טיפולים נלווים התומכים בתהליך ההחלמה. דיקור סיני, טווינא (פיזיותרפיה סינית), פעילות גופנית שמתאימה למטופל, טיפול LifeLine ועוד. ולבסוף, טיפול איכותי בילד, משלב מקצועיות עם יחס אישי אשר תורם לכימיה בין המטפל והילד ולהצלחת הטיפול.


לקביעת תור לאבחון וטיפול עבור ילדכם לחצו כאן ליצירת קשר.