הומאופתיה

mavhenaהומאו = דומה ופתיה = סבל.  ההומאופתיה הינה שיטת רפואה עתיקה בת 200 שנה, שמייצגת את מדע הטבע, נחקרה ופותחה על ידי ד"ר סמואל האנמן. רופא, כימאי ורוקח, שביסס את שיטת ההומאופתיה מתוך היכרות עמוקה עם מדעי החיים והרפואה הקונוונציונאלית.
ההומאופתיה מערבת נטילת  "תרופות"  ללא חומרים פעילים. "תרופות" ההומאופתיה, המכונות "רמדי"  (Remedy) מורכבות מחומרים וצמחים טבעיים, אשר מדוללים עד לרמה שבה כמות החומר אפסית (ולעתים לא קיימת בכלל) .
לטענת ההומאופתים, יש במים יכולת ל"זיכרון החומר", ולכן לרמדי ההומאופתי יש יכולת להשפעה על ריפוי האדם.
ההומאופתיה דוגלת, כמו בשיטת החיסון, במתן אלמנט אחד ("יסוד") הדומה לאדם ולתכונות שקיימות בו. האלמנט ניתן לאדם בצורה מוחלשת, שמחזקת ומחדשת את כוחות החיים הקיימים בו ומחזירה אותם לאיזון ותפקוד תקין.

בספרו "האורגנון" ( ("Medicine of Organon" הציג ד"ר האנמן עיקרון זה כעקרון ראשון בשיטה וכינה אותו "דומה בדומה ירפא"  (sumilubus curentur similia) .

עקרונות ההומאופתיה

"דומה בדומה ירפא" 
ככול שהאלמנט היסודי מוחלש נעלם ממנו החלק החומרי ונשארת בו רק האנרגיה הרוחנית, והיא זו שעוזרת לאדם להחזיר את אנרגיית החיים שלו למצב חזק ומאוזן, נקי בגוף, בנפש וברוח. נתינת המנה המוחלשת של האלמנט מעוררת את מנגנון החיים של האדם, ואיננה יוצרת תופעות לוואי, לכן היא בטוחה לשימוש.

"האדם השלם"
האדם כיחידה שלמה הכוללת נשמה נפש וגוף. אלמנט אחד, שמכסה בשלמות את מצב האדם בכל המישורים, יינתן כדי לעזור לאנרגיית החיים שבו לחזור למצב של חיוניות בכל מישורי החיים.

התמציות ההומאופתיות מופקות בתהליך רוקחות מיוחד של דילול וניעור סדרתי המכונה "פוטנטיזציה". הפוטנטיזציה מגבירה את עוצמת הכוח החיוני, כוח החיים, הקיים באלמנט שנבחר לעזור לכוח החיים המקביל הקיים באדם. במהלך התהליך נעשה שימוש רק בחלקו הרוחני של האלמנט מול חלקו הרוחני של המטופל.

כהומאופת רואה אני כל אדם כאינדיבידואל. בריאיון ובתשאול מקיף נאסף את כל המידע האפשרי על המטופל על מנת לאתר את אותו אלמנט שיתאים אך ורק לו.  בתפקידי אנסה לתקן את המקום הרוחני בו נוצרה הסטייה, אשר כתוצאה ממנה שובשו תהליכים בנפשו ובגופו של הטופל.

לקביעת ייעוץ וטיפול במרפאתנו צרו קשר