רפואה סינית ודיקור (אקופונקטורה)

dikurהרפואה הסינית בעלת עבר היסטורי מפואר. תורה זו שהינה בת כ- 5,000 שנה, החלה באמצעות הבנה וריפוי בצמחי מרפא ותזונה. לימים, התפתחה לאקופונקטורה וטווינה (פיזיותרפיה / עיסוי סיני) .

5 השיטות הבסיסיות בריפוי הסיני:

  1. ריפוי בצמחים ותזונה   – התאמת צמחים, צמדי צמחים ופורמולות לאיזון הגוף. התאמת תזונה על פי חוסרים / עודפים ומצבם של האיברים הפנימיים. (מהם המזונות אשר יסייעו בתהליך ריפוי, מהם המזונות אשר יהיו ניטראליים ומהם המזונות העשויים להחמיר את מצבו הבריאותי של  המטופל).
  2. מוקסה– (Artemisia vulgaris) צמח מרפא ממשפחת הלענה המיועד לשימוש חיצוני בסמוך או על גוף המטופל. עיקר שימושו; לחימום, חיזוק והעלאת האנרגיה החיונית,  הנעת תקיעות אנרגטיות ותקיעות של דם.
  3. אקופונקטורה– דיקור סיני.
  4. טווינה– עיסוי / פיזיותרפיה סינית (אחת השיטות העתיקות ביותר לטיפול במגע. שיטה יעילה המשלבת מכלול שלם של תנועות, מניפולציות, משיכות, דחיפות ולחיצות על נקודות האקופרסורה. הכול נעשה על מנת לאזן את מערכות הגוף ולשחרר כאבים ואי נוחות).
  5. ניתוחים– בסין העתיקה המרפא הסיני היה גם מנתח. הניתוחים התבצעו באמצעות אלחוש כאב בעזרת נקודות דיקור מרגיעות ומפחיתות כאב. כיום אין הדבר מקובל ואנו נעזרים בכירורגיה המתקדמת הקונבנציונאלית.

חלק ניכר מהרפואה הסינית היא ההבנה שכל אדם וכל סוג של אדם אמור להיות מטופל בצורה שונה ובכלים שונים; סביבות חיים שונות גרמו וגורמים למחלות שונות וריאקציות שונות.
המוקסה לדוגמא, הגיעה מהצפון הקר, צמחי מרפא והתרופות מהמערב , ריפוי בהתעמלות,  תנועה ומסאג',  מהמרכז והאקופונקטורה מקורה במזרח (שם סבלו רבים מבעיות עור וכוויות(.

אבחון נכון מהווה 80% מהטיפול ומאפשר הצלחה גבוהה יותר בטיפול.

לקביעת ייעוץ וטיפול במרפאתנו צרו קשר